חידוש ויזה לארה"ב

כל אזרח ישראלי הרוצה לבקר בארצות הברית חייב להחזיק בויזה לארה"ב. גם זה המבקש רק לעבור באחת המדינות של ארה"ב, אפילו רק בשביל טיסת מעבר להמשך היבשת, חייב בויזה לארה"ב.

בעבר, שגרירות ארה"ב הייתה מנפיקה ויזות לכל החיים. 
הויזות הללו מבוטלות היום ואינן מונפקות יותר. גם אם יש ברשותך ויזה כזו, אינך יכול להיכנס באופן חופשי לארה"ב והנך מתבקש לעשות חידוש ויזה לארה"ב.  

 

 

נוהל חדש לחידוש ויזה לארה"ב (החל מ 23 בפברואר 2015).

בהתאם לנוהל החדש חלק ממחדשי הויזה אינם צריכים להגיע לראיון בשגרירות ארצות הברית (עליהם למסור את המסמכים לשגרירות באמצעות דואר שליחים של דואר ישראל) במידה והם עומדים בתנאים הבאים:

 

  • מחדש הויזה חייב להיות תושב ישראל / הגדה המערבית או עזה
  • הגשת הבקשה לחידוש ויזה לארצות הברית תיעשה באותו המקום בו הוצאה הויזה הקודמת (לדוגמא: אם הוצאתם את הויזה האחרונה שלכם בת"א אז עליכם להגיש בקשה לחידוש שוב לת"א ולא לירושלים).
  • הגשת בקשה לחידוש ויזה לארצות הברית תיעשה לאותו סוג הויזה כמו הויזה האחרונה.
  • ויזה שמבקשים לחדש הינה בתוקף או תוקפה פג במהלך 12 החודשים האחרונים
  • מחדש הויזה היה בן 14 או יותר כאשר הונפקה לו הויזה הקודמת.
  • בויזה הקודמת אין הערה "CLEARANCE RECEIVED" או "WAIVER OF INELIGIBILITY 2012".
  • הויזה הקודמת הונפקה לאחר 31 בדצמבר 2007.

במידה ומחדש הויזה אינו עומד באחד מהתנאים הנ"ל, עליו לעבור שלבים זהים למועמד חדש לויזה ולמעשה לא יוכל להשתתף בתוכנית חידוש ויזה לארצות הברית בנוהל החדש. כלומר, ראשית על המועמד לויזה למלא טופס DS 160, טופס רשמי של שגרירות ארצות הברית, בו הוא נדרש למלא פרטים אישיים, פרטי תעסוקה, כוונות הנסיעה ולענות על שאלות הקשורות לעברו. בגמר מילוי הטופס עליו לשלם עבור אגרה לויזה לארה"ב, השלב האחרון הוא לקבוע את הראיון בשגרירות האמריקאית ולהגיע לפגישה בשגרירות עם כל המסמכים.


רק לאחר תשלום אגרת ויזה במזומן בדואר ישראל באמצעות שובר לתשלום או תשלום באתר האינטרנט הרשמי של שגרירות ארה"ב באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי מסוג ויזה או מסטרכארד, ייחשף לוח הפגישות הפנויות של שגרירות ארצות הברית. ניתן לבחור את התאריך והשעה הנוחים לפגישה. בעונות ללא לחץ ניתן לצפות לראיון תוך שבוע ימים, אך בעונות שיא ימי ראיון פנויים נדירים ובקלות ייתכן מצב בו מועמד לויזה ממתין לראיון במשך חודש. 

 

חידוש ויזה לארה"ב

 

ראיונות מתקיימים בקונסוליה הכללית בירושלים או בשגרירות ארה"ב בתל אביב. מיקום הראיון נקבע בהתאם לבחירתו של המועמד.

לפגישה בשגרירות עליך להביא את הטפסים שמילאת, את טופס האישור לראיון, תמונה 5*5 על רקע לבן ,את ספח האגרה ששולמה בדואר וכמובן - את הדרכון שלך. חשוב לציין כי אם הייתה לך בעבר ויזה לארה"ב והויזה ברשותך (בדרכון הנוכחי או הישן) - עלייך להביא את הדרכון בו היא נמצאת.

כמו כן לפגישה אתה נדרש להביא מסמכים המעידים על הקשר שלך לארץ כמו תלושי משכורת, מכתב מהמעסיק, מסמכים המעידים על בעלות על נכסים ועוד.

חשוב להסביר כי מילוי הטפסים בצורה הנכונה, הברורה והמלאה, רק יעזור לך לקבל ויזה לארצות הברית. ככל שתקפיד על מילוי נכון ותרבה בפרטים, כך גם המראיין יוכל להתרשם מהטפסים שלך בקלות והראיון יהיה חלק וזריז יותר.

לסיכום, אין ספק שעצם העובדה שכבר קיבלתם ויזה לארצות הברית בעבר היא נקודה לזכותכם ולשגרירות ארה"ב יש הכרות עמכם. אך אין זה אומר כי בעת חידוש ויזה לארצות הברית אישור הויזה היא אוטומטית או ודאית ויש לנקוט בכל השלבים והצעדים בצורה דקדקנית ואמינה ככל מבקש אחר.

 

הוצאת ויזה דחופה לארה"ב


חברת VisaNow מתמחה בהוצאת ויזות שאינן למטרות הגירה ותוכל לסייע לך בחידוש ויזה לארצות הברית, הנוחה והמקצועית ביותר. תהליך הגשת הבקשה, שליחת המסמכים, תשלום האגרה וקביעת מועד לראיון כולם מתבצעים תוך 24 שעות בלבד ! חברתנו מטפלת גם במקרים של בקשות לויזה דחופה לארה"ב.
VisaNow תלווה אותך מרגע יצירת הקשר עימנו ועד ליום הראיון.

לתחילת התהליך מלא פרטיך ב"צור קשר", מלא טופס בצורה עצמאית או חייג 1700-72-00-02.

תשלום מאובטח באמצעות
accept credit cards online