ויזה לארצות הברית

ויזות לארה"ב קיימות במגוון סוגים שונים. ניתן לחלקן לשתיים, ויזות שאינן למטרת הגירה וכאלה שהינן למטרת הגירה. VisaNow מספקת שירותי הכנת בקשת ויזה, מייעצת ומלווה את לקוחותיה לאורך כל התהליך. חברתנו מטפלת במגוון ויזות שאינן למטרת הגירה, לצרכי: תיירות, עסקים, טיפולים רפואיים, לימודים, הכשרות, עבודה, השתתפות בכנסים וועידות ועוד.

 

כל אזרח ישראלי המעוניין להכנס לארצות הברית באופן עקרוני חייב להוציא ויזה לארצות הברית, אשר מוחתמת ומודבקת בדרכון. חובת הגשת בקשה לויזה חלה ללא קשר למטרת הנסיעה לארה"ב, כלומר גם ישראלי המעוניין לבקר בארצות הברית לצורך טיול וגם ישראלי המעוניין ללמוד או לעשות עסקים או אפילו לעבור טיפול רפואי - כולם חייבים בויזה. אזרחים ישראלים בעלי אזרחויות נוספות מסוימות פטורים מהוצאת ויזה רגילה במידה והם עומדים בקריטריונים מסוימים.

השימוש בויזה

קבלת הויזה מאפשרת הגעה בלבד לגבולותיה של ארה"ב (בין אם מדובר בגבול יבשתי או הגעה לנמל תעופה אמריקאי) ואת הזכות לבקש אישור כניסה לתוך ארה"ב. בקשה זו נבחנת בעת הכניסה לארה"ב על ידי מחלקת ביטחון המולדת (Department of Homeland Security - DHS) ומשטרת הגבולות והמכס האמריקאים.

 

חשוב להבין כי קבלת ויזה אינה מבטיחה כניסה לארה"ב, אלא מסמנת כי הקונסול המראיין בשגרירות האמריקאית החליט כי מבקש הויזה ראוי להכנס לארה"ב תחת מטרה מסוימת ובתנאים מסוימים. אנשי מחלקת ביטחון מולדת, אנשי המכס ומשטרת הגבולות האמריקאים הם המחליטים הבלעדיים בסופו של דבר על אישור כניסה למדינה תחת תנאים מסויימים ולפרקי זמן המוקצבים מראש. מחלקת ביטחון המולדת (DHS) הם גם אלה שאחראים על ומופקדים על ההגבלים השונים בזמן שהות של אזרח זר בארה"ב.

 

ויזות לארה"ב, ויזות לארצות הברית

 

איזה סוגי ויזה קיימים ?

בגדול ניתן לומר כי כל סוגי הויזה לארצות הברית מתחלקים לשניים: ויזות הגירה עבור אלה המעוניינים להשתקע במדינה וויזות שאינן למטרת הגירה עבור אלה המעוניינים בשהייה לפרקי זמן מסוימים. ישנם יותר מ 20 סוגי ויזות שונות שאינן למטרת הגירה. חברתנו מספקת שירותי ייעוץ, הכנה וליווי עבור אלה המעוניינים בויזה שאינה למטרת הגירה לסוגיה השונים.

 

 

מילוי הטפסים

ישנם טפסים שונים ומגוונים אותם יש למלא על מנת להגיש בקשה לויזה הנפוץ ביותר הינו DS 160. במרבית המקרים קבלת הויזה כרוכה במילוי טופס זה כאחת החובות להגשת הבקשה. חשוב לציין, שהשגרירות האמריקאית בוחנת כל בקשה לגופה באופן אישי וקפדני ביותר, לכן מילוי טופס הפרטים האישיים DS 160 שאינו תואם את ההוראות המדויקות של השגרירות, חוסר ידיעה לגבי דרך קביעת הראיון או היעדר מסמכים רלונטיים של מגיש הבקשה בזמן הראיון בשגרירות ארה"ב, יכולים לגרום לעיכובים מיותרים במעמד קבלת ויזה לארצות הברית. חברת VisaNow תבצע עבורכם את כל הליך הוצאת ויזה . מילוי הטפסים בהתאם להוראות השגרירות, קביעת מועד הראיון בהתחשב בלוח הזמנים שלכם, הסברים מפורטים ביחס לרשימת המסמכים הרלוונטיים שכדאי להביא לראיון בשגרירות וליווי ממש עד יום הראיון.

חובת הראיון בשגרירות

חובת הראיון חלה על כל מבקש ויזה בגילאים 14 עד 80 (למעט מי שמעוניין לחדש ויזה בנוהל החדש). את הראיון ניתן לתאם עבור עד 10 בני משפחה מדרגה ראשונה (אחים, הורים, ילדים), אשר מתגוררים באותה הכתובת. אזרחים בגילאים שונים מאלו אינם צריכים לפקוד את השגרירות אלא להכין את הטפסים באותו האופן ולהעביר את המסמכים לאחד מהסניפים של דואר שליחים של דואר ישראל האמונים על העברת המסמכים לשגרירות האמריקאית.  דואר שליחים ימסור את הדרכון , הטפסים והמסמכים לשגרירות האמריקאית וידאגו גם להחזיר אותם בתום התהליך. ימי הפעילות של השגרירות הם ימי שני עד ששי בין שבע בבוקר לשתים עשרה וחצי בצהריים.

כמה זמן לוקח עד שמקבלים ויזה ?

למרות הרצון ותקנות חדשות שהתקבלו בתקופה האחרונה היוצאים מכך שהממשל האמריקאי מעוניין לעודד את התיירות הנכנסת ועידוד ההשקעות הזרות, תהליך אישור בקשת ויזה לארצות הברית עלול לקחת זמן לא מועט. זמן עיבוד ובדיקת הבקשה משתנים בהתאם לסוג הויזה המבוקשת ובהתאם לנתונים האישיים של מבקש הויזה. שגרירות ארה"ב בישראל עושה מאמצים ניכרים על מנת לאשר את הבקשות מהר ככל הניתן אך יש לקחת בחשבון שעיכובים יכולים להתרחש. בדרך כלל מדובר ב 5-7 ימי עסקים עד אישור הסופי של הויזה והחזרת הדרכון למגיש הבקשה, עם זאת ייתכנו עיכובים. מרבית המקרים בהם הבקשה מעוכבת מתרחשים כאשר הנתונים של מגיש הבקשה "בעיתיים" למשל בדיקות נוספות שהשגרירות עושה אם למגיש הבקשה יש עבר פלילי או שהוא עבר על חוקי הגירה האמריקאים. מקרים נפוצים יחסית של עיכובים נובעים כאשר מדובר במגיש הבקשה אשר עובד בתעשיות ביטחוניות, תעשיות רגישות או שהינו חוקר בתחומים מסוימים של מדעים מדויקים.  במקרים הנ"ל ייתכנו עיכובים של עד 90 יום במתן תשובה למגיש הבקשה. המלצה לכולם ללא קשר לנתונים האישיים, להגיש את הבקשה לויזה תמיד מבעוד מועד.

מחיר אגרת ויזה

עבור ויזת תייר רגילה B1/B2, עלות האגרה הינה 160$, הסכום נקבע בשקלים והוא משתנה אחת לכמה זמן בהתאם לשער הדולר ובכפוף להחלטת השגרירות האמריקאית. כך למשל היום עלות האגרה הינה 624 ש"ח. את האגרה עצמה ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי מאסטר-כארד או ויזה או במזומן בבנק הדואר. 

במסגרת עבודתנו במהלך השנים טיפלנו במגוון רחב של מועמדים לויזה ובסוגי ויזות לארה"ב שונות, החל מתיירים רגילים ואנשי עסקים ועד ספורטאים המעוניינים לפתח את קריירת ספורט שלהם בארה"ב. כמובן שלכל מועמד סיכוים שונים לקבלת ויזה רלוונטית עבורו. יתרון שלנו בא לידי ביטוי ביכולת ניבוי הסיכויים לקבלת הויזה, יכולת זאת מבוססת על סמך ניסיון של שנים ועל סמך תשאולים אותם אנו עושים למועמדים לאחר הראיון בשגרירות.

אנו מציעים לכם שירות מקיף לויזות לארה"ב ולהשאיר את ביצוע התהליך לאנשים מוסמכים העוסקים בתחום זמן רב, לא תצטרכו למלא טפסים בעצמכם, לתאם ראיונות, לשלם אגרות ולחפש ייעוץ אצל חברים שעשו כבר את התהליך - את כל המטלות אנו מוכנים ורוצים לעשות במקומכם. יש בפניכם אפשרות לפנות אלינו ישירות בטלפון - 1700-72-00-02 או למלא בעצמכם טופס בקשת ויזה ולקבל 10% הנחה במי הטיפול.


 

תשלום מאובטח באמצעות
accept credit cards online