ויזת סטודנט לארה"ב - F1/F2, M1/M2

F1-M1 ויזות לסטודנטים

כל המעוניין להשתתף במסגרת לימודית בארצות הברית חייב לקבל ויזת סטודנט לארה"ב. באופן גס ניתן לומר שויזה M1 מתאימה לכל מי שמעוניין בלימודים שאינם אקדמאים ומלבד ללימודי שפה. כל הלימודים האקדמאים (כולל בית ספר תיכון), מלבד לתוכניות מיוחדות של חילופי סטודנטים חייבים בהוצאת ויזה F1. תכניות לימוד אשר אינם נחשבות לנקודות זכות לתואר או לתעודה הנמשכות תקופה קצרה אינן מצריכות קבלת ויזת לימודים ויכולים ללמוד על בסיס ויזת תיירות B1/B2.

 

בעלי תוכנית פטור מויזה (VWP) במידה והינם מעוניינים ללמוד בארה"ב אינם פטורים מהוצאת ויזת לימודים מתאימה.

 

ויזת סטודנט לארה"ב

 

טרם הגשת הבקשה לויזת לימודים:

על מנת להגיש בקשה עבור ויזת לימודים תחילה יש להגיש מועמדות למוסד לימודים המוכר בארה"ב, להתקבל אליו, להירשם לשירות SEVIS - "מערכת מידע עבור סטודנטים וחילופי מבקרים" ולשלם אגרת SEVIS I-901. מוסד הלימודים בארה"ב צריך לספק למועמד לויזת לימודים טופס I-20 , בלעדי טופס זה לא ניתן להמשיך בתהליך בקשת ויזת לימודים.

 

 

שלבי הגשת הבקשה לויזת לימודים:


process_student_visa

 

 

פרטים נוספים והגבלות:

 

משך הויזה וזמני הגשת הבקשה

 

  • המגישים בקשה לויזת לימודים בפעם הראשונה יכולים להגיש את הבקשה לכל המוקדם 120 יום לפני תחילת הלימודים ולהיכנס לארה"ב לכל המוקדם 30 יום לפני תחילת הלימודים.   
  • סטודנטים הממשיכים את לימודיהם יכולים להגיש בקשה לויזת לימודים ולהיכנס לארה"ב בכל עת כל עוד שסטאטוס הסטודנט שלהם נשמר.
  • סטודנטים אשר הפסיקו את לימודיהם לתקופה העולה על 5 חודשים או יותר צריכים לעבור את הליך בקשת ויזת לימודים מהתחלה.

 

תעסוקה ועבודה במסגרת ויזת לימודים

 

ככלל במהלך שנת הלימודים הראשונה לבעל ויזת סטודנט אסור לעבוד. תחת הגבלות ותנאים מסוימים הוא יכול להיות מועסק בעבודה במסגרת של מוסד הלימודים בו הוא לומד (בקמפוס). לאחר שנת הלימודים הראשונה סטודנט רשאי לעבוד מחוץ לקמפוס במסגרת תוכניות שונות וזה בתנאי שהעבודה שלו קשורה באופן ישיר לתחום הלימודים שלו.

 

הגשת הבקשה עבור ויזת לימודים הינה תהליך לא פשוט עבור מי שאיננו בקיא בתקנות ודרישות של משרד החוץ האמריקאי. מעבר לכך, אפשר לומר בביטחון שעבור מי שמעוניין ללמוד בארה"ב וכבר השקיע מאמצים לא מבוטלים בהליך קבלה ללימודים, בארגונים הקשורים למעבר לארץ זרה וסכומי כסף לא מבוטלים הכרוכים באלה, ישנה חשיבות רבה מאוד לעבור את הליך קבלת ויזת לימודים בצורה חלקה ללא עיכובים ובעיות. לכן, אנו ממליצים בחום להיעזר בצוות המקצועי שלנו על מנת לעבור את התהליך בצורה מהירה וללא בעיות.

   

 

 

 

תשלום מאובטח באמצעות
accept credit cards online