ויזת תייר לארה"ב - B1/B2

B1/B2 ויזת תיירות/עסקים/רפואית

 

ויזת תייר לארה"ב זוהי הויזה הנפוצה ביותר, מעל 90% מישראלים מגישים בקשה לויזה מהסוג הנ"ל. ויזת תיירות/עסקים/רפואית (B1/B2), מאפשרת להגיע לארה"ב למטרות הבאות:

 

  • טיול, ביקור משפחה או חברים, טיפול רפואי, לימודים שאינם אקדמאים ושאינם מוכרים לצרכי תעודה או נקודות זיכוי כלשהן (לתקופות קצרות מאוד), השתתפות בתחרויות (לא מקצועיות וכל עוד לא מקבלים גמול כספי עבור השתתפות) ספורט, מוזיקה ועוד.
  • התייעצות עם שותפים עסקיים, השתתפות בכנס או וועידה, הסדרת רכוש, ניהול משא ומתן על חוזה, חיפוש הזדמנויות עסקיות להשקעה.

 

ויזת תייר לארה"ב

 

אזרחים ישראלים בעלי אזרחות נוספת של אחת ממדינות הפטורות מויזה, פטורים מבקשה לויזה הנ"ל, כל עוד מטרת נסיעתם תואמת את אחת המטרות הנ"ל והם מעוניינים לשהות בארה"ב תקופה שאינה עולה על 90 יום. על מנת להכנס לתוכנית פטור מויזה יש להירשם לשירות. במידה והוגשה בקשה לתוכנית זו והיא נדחתה, לאחר הדחייה לא תהיה אפשרות להגיש בקשה נוספת עבור ויזה רגילה.

 

 

ויזת תייר לארה"ב אינה מאפשרת: לימודים, עבודה, הופעה בתמורה לתשלום, עבודה בתור עיתונאי, מגורים קבועים בארה"ב.

 

 

שלבי הגשת הבקשה לויזת תייר לארה"ב:

process_tourist_visa

 

*הגעה לראיון בשגרירות האמריקאית הינה חובה לכל מועמד בין הגילאים 14 עד 80 למעט מחדשי ויזה בנוהל החדש (לפרטים לחצו כאן).

 

 

תיאום הראיון:

ראיונות מתקיימים בשגרירות האמריקאית בתל-אביב או בקונסוליה הכללית בירושלים. החלטה היכן לעבור את הראיון האישי נתונה בידי המועמד.

 

על מנת לתאם את הראיון יש לשלם אגרת ויזה בגובה 160$, סביב ה 600 ש"ח. הסכום משתנה מעט מדי פעם בהתאם לשער הדולר, על הסכום המדויק שנגבה בשקלים מחליטה השגרירות האמריקאית.

 

בחירת מועד ושעת הראיון בידי המעומד עצמו, כמובן בכפוף ללוח הפגישות הפנויות של השגרירות או הקונסוליה. בעונות החגים והקיץ, המתנה לראיון יכולה לארוך כחודש, לכן מומלץ מאוד לא להמתין לדקה ה 90 ולדאוג לויזה מראש.

 

 

מהלך הראיון בשגרירות האמריקאית:

 

במהלך הביקור בשגרירות או בקונסוליה, המועמד עובר בדיקות בטחוניות, מוסר טביעות אצבעות, מוודאים שיש לו את כל מסמכי החובה ולבסוף מגיע להתראיין אצל אחד הקונסולים. הראיון עצמו מתקיים בדרך כלל בעברית, אך כשיש לחץ ייתכן שיהיה באנגלית, באם באותו הרגע אין קונסול דובר עברית זמין, מומלץ לבקש סיוע של מתורגמן, אם הראיון מסתבך ואתם לא מבינים את השאלות או שהמראיין לא מבין את תשובותיכם.

 

שאלות המראיין בדרך כלל נוגעות לאופי העיסוק שלכם, עברכם הצבאי, תוכניות לעתיד, תכנון הטיול, מטרת הנסיעה וכד'.

 

במידה והויזה אושרה אתם תדעו זאת במקום והדרכון ישאר בידי הקונסול. זמן החזרת הדרכון נע בדרך כלל סביב 5-7 ימי עסקים והוא מוחזר לבעליו באמצעות דואר שליחים של דואר ישראל (ללא תשלום נוסף, השליחות כלולה בדמי האגרה שכבר שולמו). במידה והבקשה סורבה הדרכון מוחזר לבעליו במקום. הסיבות לסירוב לבקשת ויזה יכולות להיות מגוונות, למידע נוסף אודות סירוב ויזה.

 

לא ניתן לערער על החלטת הקונסול המראיין אך ניתן להגיש בקשה נוספת ולהתחיל את כל התהליך מהתחלה ללא תקופת צינון מוגדרת.

 

 

פרטים נוספים:

 

במהלך הראיון בשגרירות האמריקאית על המועמד לויזה חלה חובת ההוכחה כי הינו מתכוון לחזור לישראל וכי יש ברשותו האמצעים הכלכליים למימון הנסיעה והשהיה בארה"ב. ההוכחות חייבות להיות מגובות במסמכים תומכים. ישנם מסמכים שהינם סטנדרטים והם חובה וישנם מסמכים נוספים אשר הצגתם יכולה לתמוך בטיעונים בעד הויזה של המועמד והינם מסמכים משתנים בהתאם למועמד ולנתונים שלו.

 

שימו לב: מועמדים בעלי רקע טכני או מדעי מתבקשים להציג מסמכים נוספים המעידים על ההשכלה, תחומי ההתמחות והמחקר שלהם. מדובר באנשי קבע של צה"ל או משטרה, אנשי סגל אקדמי העוסקים בתחומי פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ועוד. אנשי הייטק העוסקים באבטחת נתונים, עיבוד שבבים, חומרה ותוכנה עבור תקשורת לווינים, פולימרים, מו"פ בענף הביטחון ותעשיות גבוהות בכלל. מומלץ מאוד להתכונן היטב לראיון מבחינת איסוף המסמכים הרלוונטיים. 

 

בחלק מהמקרים הויזה המאושרת ניתנת לתקופות קצרות יחסית של שנה או שנתיים.

 

שימו לב: זמן בחינת הבקשה עבור מעומדים אלו עלול להיות משמעותית ארוך מהרגיל, לכן מומלץ לדאוג לויזה מבעוד מועד.

 


הגבלות:

 

ויזת תייר ניתנת במרבית המקרים לתקופה של 10 שנים (שימו לב: החלטה האם לאשר את בקשתכם לויזה, לכמה זמן זמן הויזה תקפה ובאילו תנאים ניתן להשתמש בה - נתונה לחלוטין להחלטת השגרירות, לכן אין לקחת נתון זה כעובדה וכברירת מחדל), כאשר משך השהייה בכל ביקור מוגבל ל 6 חודשים. הגבלות אלו הינן ברירת מחדל אלא אם צוין אחרת במפורש בויזה עצמה או שפקיד המכס והגירה החליט אחרת בעת הכניסה לארה"ב. בנוסף, ניתן להאריך את השהיה בארה"ב מעבר למותר בויזה, כל עוד הגשתם את הבקשה להארכה מבעוד מועד ויש לכם סיבה מוצדקת לבקשתכם. ניתן לשנות את סטאטוס הויזה שלכם מויזת תייר לויזה אחרת כל עוד הינכם עומדים בתנאים ובזמן.


הסיבות לבקש ויזת תייר יכולות להיות שונות ומגוונות, ככלל מומלץ להגיש את הבקשה תוך סיוע מאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום. חברת VisaNow מציעה עבור לקוחותיה שירות מקיף של הוצאת הויזה תוך מינימום מאמץ, ללא צורך במילוי טפסים מצידכם (באמצעות ראיון טלפוני), וטירחה מיותרת.

 

אנו רואים בשירות מקצועי, אמין והוגן ערך עליון להצלחה שלנו והצלחה שלכם. אנו מחויבים לסטנדרטים, קריטריונים וביקורות של ארגון ללא מטרות רווח "אמון הציבור" שהינו גוף המגן על זכויות הצרכנים במדינת ישראל.

 

 

תשלום מאובטח באמצעות
accept credit cards online